Bambu Gönüllü Eğitim Platformu

BAMBU GÖNÜLLÜ EĞİTİM PLATFORMU'NA KATIL

BAMBU'DA GÖNÜLLÜLÜK

Nitelikli eğitim ve fırsat eşitliği kavramlarıyla hareket ederek, öncelikli olarak 4-18 yaş aralığındaki öğrencilerin müfredat eğitimini ve kişisel gelişimlerini destekleyecek programlar sunmak ve herkes için yaşam boyu öğrenim ilkesiyle eğitimde fırsat eşitliğini arttırmaktır. 

kimler başvurabilir?
Bambu’da gönüllü olmak için dönem başlarında ve devamında başvuruya açtığımız programlara yapmış olduğunuz yazılı başvuru olumlu olarak değerlendirildikten sonra online ortam üzerinden mülakat gerçekleştirilmektedir. Bambu Gönüllü Ağı’na dahil olan gönüllülerimizle eğitim dönemine başlamadan önce dahil edildikleri oryantasyon programıyla çocuklarla iletişim, dijital gönüllülük, online ve uzaktan eğitim süreçleri hakkında bilgilendirilmektedir. Eğitim dönemi boyunca her bir gönüllünün sorumlusu olacaktır. Koordinasyon ekibinden görevlendirilen sorumlu gönüllünün desteğe ihtiyaç duyduğu konularla ilgilenecektir.
nasıl gönüllü olunur?
Bambu Gönüllü Eğitim Platformu’nda gönüllülerle dönem boyunca buluştuğumuz üç ana program bulunmaktadır: Birebir Eğitimler Atölyeler Psikolojik Destek Programı Birebir eğitimlerde, gönüllü eğitmenin eşleştirildiği öğrencisiyle haftada bir ders yaparak müfredat kapsamında derslerine yardımcı olurken diğer yandan mentorlük yaparak, öğrencinin kişisel gelişiminde rol alması hedeflenmektedir. Atölyelerde, gönüllülerimiz çok geniş bir yelpazede (matematik, akıl oyunları, stem, sanat, dans vs.) eğitmen olabilmektedir. Gönüllünün yapmak istediği atölye göz önüne alınarak, atölyeyi online ortama entegre etme yoluna gidilir ve interaktif bir içerik oluşturulur. Psikolojik Destek Programı, çeşitli kurum ve kuruluşlarla yaptığımız iş birlikleriyle alanında uzman gönüllülerimizle buluşarak, ihtiyaç dahilinde, öğrencilerimize psikolojik destek sunulmaktadır.
Neler yapabilirsiniz?
Tüm departmanlarımızda yeni dönem gönüllü başvurularımız 2021 Eylül'de açılacaktır.
Gönüllü başvuruları

bize ulaşın

Bahsedilen programlarımız dışında fikir, öneri ve geliştirmek istediğiniz eğitimler için iletisim@bambugep.org adresinden bize ulaşabilirsiniz.