Bambu Gönüllü Eğitim Platformu

BAMBU GÖNÜLLÜ EĞİTİM PLATFORMU

eğitimde fırsat eşitsizliğine dijital çözüm

Bambu Gönüllü Eğitim Platformu günümüzün en önemli sosyal problemlerinden birisi olan eğitimde fırsat eşitsizliğine çözüm bulmak amacıyla kurulan bir çevrimiçi eğitim platformudur.

Herkes için eğitim

Eğitim herkes için bir haktır.

yetkin eğitim

Eğitimin niteliği niceliğinden daha önemlidir.

ÜCRETSİZ EĞİTİM

Eğitimin herkese ücretsiz bir şekilde ulaşması gerekmektedir.

ÇOCUK DERGİMİZ BAMBÜS YAYINDA!

BAMBU GÖNÜLLÜ HARİTAMIZ

Ülkemiz sınırları içerisinde bambu eğitim gönüllülerinin bulunduğu şehirler

"Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek. Ağaç dik 10 yıl sonrası ise tasarladığın. Ama yüz yıl sonrası ise düşündüğün, halkı eğit."

Kuan tzu

eğitimlerimiz

bire bir eğitimler

Eğitim desteğine ihtiyaç duyan çocuklara yönelik her hafta düzenli olarak ders verdiğimiz çalışmamızda öğrencilerin müfredat derslerine destek olurken aynı zamanda kişisel ve sosyal becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Ortaöğretim veya lise seviyesi temel dersleri anlatabilecek ve her hafta düzenli vakit ayırabilecek herkes bu çalışmamızda gönüllü olabilir.

ATÖLYELER

Bambu Atölyeleri oldukça kapsamlı bir yelpazede çocukların kişisel, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak, motor becerilerini geliştirmek, çocuğun kendini ifade edebileceği bir ortam oluşturmak amacıyla haftalık olarak düzenlenir. Atölyelere yaş grupları esasına göre katılım sağlanır. Matematiksel akıl yürütme, stem, yaratıcı drama, gelişim gibi pek çok alanda çalışmalarımız gerçekleşmektedir.

PSİKOLOJİK DESTEK PROGRAMI

Sınava hazırlanan öğrencilerin sınav kaygılarını azaltmak ve özellikle uzaktan eğitim sürecinin öğrenciler üzerindeki olumsuz etkilerinin  azaltılması amacıyla psikolojik uzman desteği sağlanmaktadır. 

YETİŞKİN EĞİTİMLERİ

18 yaş üstü bireylerin, akademik anlamda eksiklerini giderecek ve yaşam becerilerini arttıracak eğitim dizilerinden oluşmaktadır.

organizasyonlarımız

YAZ FESTİVALİ

4-18 yaş aralığındaki öğrencilerin yetenek ve hayal dünyalarını geliştirecek, kişisel gelişimlerine yardımcı olacak interaktif online atölye dizilerini kapsamaktadır. 1-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Bambu Yaz Festivalinde 857 atölye çalışması gerçekleştirilmiştir.

Öğretmenler günü etkinliği

Öğretmen ve öğretmen adaylarıyla birlikte interaktif, sohbet, oyun ve eğlenceye dayalı geçen öğretmenler günü etkinliğimizde eğitimcilerle buluşmalar yapılmaktadır. 23 Kasım akşamı düzenlenen Bambu Öğretmenler Günü etkinliğine 300'den fazla eğitimci katılmıştır.

Bambu OYUN FESTİVALİ

Çocukların okuldan uzak kaldıkları bu dönemde çevrimiçi ortamda buluşarak bolca eğlendikleri ve oyunlar oynadıkları Bambu Oyun Festivalinde 68 atölye çalışması yapılarak 1700'den fazla çocuğa ulaşılmıştır.

HİBE PROGRAMLARIMIZ

Think Critical, Be Logical!

Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından finanse edilen "Think Critical, Be Logical" projesi İtalya'da gerçekleştirilmiştir. Proje boyunca gençlik çalışanlarına yeni yöntemler sağlamak, eleştirel düşünmeyi geliştirmek, gençlik çalışanlarının yetkinliklerini artırmak, gençlik çalışanları için kritik önem taşıyan faaliyetleri oluşturmak ve yönetme konusunda yetkinliklerini geliştirmek hedeflenmiştir.

GELECEĞE YATIRIM PROJESİ

Geleceğe Yatırım Projesi, AB Sivil Düşün programının katkı sağladığı Bambu Gönüllü Eğitim Platformu tarafından hayata geçirilen hibe almış bir projedir. Proje, yeni mezun olmuş öğretmenlere birçok eğitime katılma, alanlarında pratik yapma ve de birilerine dokunma imkanı tanımıştır. Aynı zamanda öğretmenler proje süresince mentor olarak liseli gençlerin gelişimine katkı sağlamış ve kendi kişisel gelişimlerine de katkı sunmuştur.

Haziran 2023 Verileri
0 .ay

katılımcı sayıları

GÖNÜLLÜ EĞİTMEN
+
ÖĞRENCİ
+
yetişkin eğitimi katılımcı
+

EĞİTİM VERİLERİ

BİRE BİR DERS
çocuk ATÖLYEsi
Yetişkin atölyesi
bire bir PSİKOLOJİK DESTEK görüşmesi

İş birliklerimiz

Danışman

Hibe Programlarımız

Eğitim Kurumu Paydaşlarımız

Yerel Yönetimler

Sivil Toplum Kuruluşları

Özel Sektör Kuruluşları